LDRA - Dětský tábor SuperTramp 2019

Termín: 29. června - 13. července 2019


Poštovní adresa na tábor:
Jméno Příjmení, LDRA SuperTramp, Areál DT Jitřenka, 569 91 Jedlová u Poličky
Poslední zásilky posílejte nejpozději v úterý 9. července, jinak nám je nestihne pošta doručit.

Denní zpráva - sobota 13.7.2019

Zpráva hlavního vedoucího

Supertramp 2019 je minulostí. Patří se poděkovat všem rodičům za důvěru a za spolupráci, zejména v případech, kdy bylo potřeba se i během akce telefonicky spojit a dohodnout na různých záležitostech. Věříme, že i příští rok bude Supertramp vaší dobrou volbou. Poděkování si zaslouží všichni účastníci za skvělou atmosféru, za to, že se aktivně zapojili do všech her a soutěží, že opět vytvořili výbornou partu a tábor si užili naplno. Velkou měrou k hladkému průběhu přispěl tým vedoucích, kteří se dnem i nocí starali nejen o program a zábavu, ale především o bezpečí všech dětí. Stejně tak by se tábor neobešel bez skvěle fungující kuchyně, bez úklidové čety, zdravotníka, noční ostrahy areálu, supervizního dohledu a pomoci mnoha dalších dobrovolníků. Přálo nám počasí, což je k hladkému průběhu akce nezbytný bonus. Jsme si jistí, že si všichni účastníci odvážejí kupu pěkných zážitků, nových zkušeností, že se určitě naučili něco nového, vyzkoušeli si hry a aktivity, které by jim jinak zůstaly utajené. Našli si nové kamarády a někteří možná i svou táborovou lásku. Prožili dva týdny uprostřed čisté přírody, v pohybu, bez televize, počítačů a ti odvážní i bez mobilu. A to vše bylo naším cílem. Nabídnout 14 dní krásného dětství, času, na který bude každý za pár let rád vzpomínat. Na závěr si dovolujeme poprosit rodiče, aby dětem zkontrolovali věci a informovali nás, pokud něco chybí nebo naopak přebývá. Stejně tak prosíme o kontrolu zdravotní dokumentace, kam jsme dětem v odůvodněných případech vložili zdravotní zprávu. A jako po každém delším pobytu v kolektivu doporučujeme především u menších dětí zkontrolovat vlasy na případný výskyt vší. I když jsme je nikde během tábora nezaznamenali, jistota je jistota. Pokud budete mít jakékoli postřehy nebo připomínky, budeme rádi, když nám napíšete na naši emailovou adresu info@supertramp.cz . Ještě jednou děkujeme za skvělých 14 dní a těšíme se už za necelý rok zase nashledanou!

Jídelníček

Snídaně: párek, rohlík
Přesnídávka: sušenka

Denní zpráva - pátek 12.7.2019

Zpráva hlavního vedoucího

Den před odjezdem jsme se probudili do velmi deštivého počasí. Toho jsme využili k balení věcí a uklízení srubů, abychom to nemuseli dohánět zítra ráno. Když jsme měli všude hezky čisto, trávili jsme poslední odpoledne na táboře povídáním si a trávením času se svými kamarády. Počasí se během dne zlepšilo, takže jsme se těšili na večerní táborák. Po večeři následoval poslední nástup, kde byla vyhlášena celotáborová hra a nejlepší úklid. Z nástupu jsme se rozprchli rovnou k táboráku, který byl slavnostně zapálen a my si mohli začít postupně po oddílech opékat buřty. Když se trochu setmělo, podívali jsme se na tradiční táborový film, u kterého jsme se jako vždy nasmáli. Než jsme se stačili rozkoukat, byla tma a my jsme postupně vyrazili na stezku odvahy. Všichni jsme si ji odvážně prošli a potom hned zamířili do srubů do postelí.

Jídelníček

Snídaně: Jam, máslo, chléb
Přesnídávka: Mrkev
Oběd: Zeleninová polévka s rýží; Kuřecí řízek s bramborovu kaší
Svačina: Tuňáková, rohlík
Večeře: Mašličky se sýrovou omáčkou nebo mákem

Denní zpráva - čtvrtek 11.7.2019

Zpráva hlavního vedoucího

Na dnešní odpoledne si oddíl č. 12 připravil pro nejstarší oddíly stopovanou. Zatímco nejstarší luštili hádanky a hledali indície, ostatní oddíly se věnovali šifrování. Každý z oddílů měl zašifrovat tajnou zprávu pro jiný oddíl pomocí vlastního klíče. Odpoledne se z nás stali modelky a modelové, protože pro nás byla připravena Fotosoutěž, kde jsme dostali 11 různých věcí či úkolů, se kterými jsme se měli vyfotit. Například jsme se fotili se zubními kartáčky, s výhledem na tábor nebo s culíčky. Po výborné večeři jsme se všichni rozdováděli na závěrečné rozlučkové diskotéce.

Jídelníček

Snídaně: Vánočka
Přesnídávka: Jablko
Oběd: Bramborová; Koprová omáčka s vejcem
Svačina: Šunkový salám, máslo, rohlík
Večeře: Vepřová pečeně, zelí, houskový knedlík

Denní zpráva - středa 10.7.2019

Zpráva hlavního vedoucího

Protože jsme na táboře samozřejmě všichni jen samí andílci, chtěli jsme si aspoň chvíli zahrát na zvířata. Hned po snídani jsme proto vyrazili do lesa na oblíbenou hru Safari. Lovci měli za úkol pochytat různá zvířátka, za která měli získat odměnu. Odpoledne jsme si už udělali klidnější - hráli jsme kriket, a to pod vedením zkušeného trenéra až z Austrálie. Kromě toho jsme se připravovali na večerní talentovou soutěž. Ta začala po večeři a ti nejšikovnější a nejodvážnější z nás předvedli své umění. Porota tak mohla vybírat talent tábora třeba z tanečníků, muzikantů nebo zápasníků.

Jídelníček

Snídaně: Sýrový krém, chléb
Přesnídávka: Mrkev
Oběd: Špenátová krémová; Zapečené těstoviny s kuřecím masem, okurka
Svačina: Jogurt, rohlík
Večeře: Krupicová kaše sypaná kakaem

Denní zpráva - úterý 9.7.2019

Zpráva hlavního vedoucího

Už od budíčku jsme obraceli oči k nebi a kontrolovali počasí. Naše přání se splnila a celý den na nás nespadla ani jediná kapka deště. Na programu byl totiž celodenní výlet do Poličky. Cestou do města jsme si udělali svačinovou přestávku u naší oblíbené lípy a pak už nám zbývalo jen pár stovek metrů do parku pod hradbami, kde je už tradičně oběd. Kolem půl jedné už jsme byli v centru, kde jsme měli rozchod, abychom si nejen prohlédli město, ale hlavně koupili drobnosti a pamlsky. Na to jsme se moc těšili. Zpáteční cestu jsme si jako každý rok zpestřili zastávkou v Modřeci. I když nám horko letos určitě nebylo, řada z nás si neodpustila kopeček zmrzliny. Zpátky do tábora jsme dorazili právě včas na večeři a po ní bylo připravené pro zájemce kino. Kdo chtěl, mohl už odpočívat nebo se po dlouhé vycházce pořádně vyspat.

Jídelníček

Snídaně: Medové máslo, rohlík
Balíček na cestu
Večeře: Párek s bramborovou kaší

Denní zpráva - pondělí 8.7.2019

Zpráva hlavního vedoucího

Nejdřív hlavu, potom svaly - dnešek nás zkrátka zaměstnal celé. Dopoledne pro nás vedoucí připravili znalostní soutěž, ve které jsme museli odpovídat na otázky ze všemožných oborů. Věděli byste třeba, která hvězda noční oblohy je nejsvítivější? Odpoledne jsme pak vyhlásili boj chladnějšímu počasí a šli se proběhnout do lesa v rámci hry Bitva o vlajky. Večer si ještě zájemci mohli zahrát míčové hry a všichni jsme se začali chystat na zítřejší celodenní výlet.

Jídelníček

Snídaně: Šunkovotvarohová pěna, pečivo
Přesnídávka: Ovoce
Oběd: Vývar s krupicí a vejcem; Kuřecí rizoto se sýrem
Svačina: Rohlík, pomazánkové máslo
Večeře: Kuře pečené alá bažant, těstoviny

Denní zpráva - neděle 7.7.2019

Zpráva hlavního vedoucího

Protože se letos naše celotáborová hra odehrává v daleké Austrálii, nemohly v programu chybět závody formulí. Rychlá auta jsme ale samozřejmě představovali my. Závodní okruh nebyl náročný, rozhodovala tak především rychlost. Jen mladší oddíly měly trasu o pár metrů kratší. Po obědě jsme museli uklidit tábor. Jsme v polovině a nějaký ten papírek od bonbónu nebo dřívko od nanuku nám sem tam upadne. Odměnou nám bylo relaxační odpoledne, při kterém nás čekaly třeba masáže, zaplétání vlasů, "tetovací" salón nebo gamezóna. Večer jsme si ještě zopakovali oblíbenou hru Máš minutu.

Jídelníček

Snídaně: Chléb s vajíčkovou pomazánkou
Přesnídávka: Ovoce
Oběd: Kuřecí vývar s těstovinami; Srbské žebírko, rýže
Svačina: Ovocný perník
Večeře: Milánské špagety sypané sýrem

Denní zpráva - sobota 6.7.2019

Zpráva hlavního vedoucího

Dnes jsme si téměř po celý den připadali jako někde v Riu. Nejen, že se nám vrátilo léto, ale také jsme si užívali táborovou olympiádu. Házeli a skákali jsme do dálky, stříleli penalty, soutěžili ve sprintu do kopce nebo se snažili přesunout pingpongový míček po vodní hladině. Později odpoledne jsme se už rychle začali chystat na večerní karnevalovou diskotéku. Je to takový náš táborový "Ples v maskách". Ten se protáhl až do 22 hodin.

Jídelníček

Snídaně: Koláče, chléb
Přesnídávka: Ovoce
Oběd: Hráškový krém; Rýžový nákyp s meruňkami
Svačina: Chléb s rybí pomazánkou
Večeře: Svíčková pečeně, brusinky, citrón

Zdravotní zpráva

Naší pobytové akci v prvním týdnu jejího konání počasí přálo a zdravotní kondici dětí nekomplikovaly ani déletrvající tropické dny, ani výrazně chladné noci. Nemuseli jsme proto zatím řešit žádná horečnatá onemocnění. Vedoucí se dětem svědomitě věnují, proto se nevyskytl ani vážnější úraz, který by si vyžadoval lékařské ošetření. Zejména po míčových hrách jsme ošetřili pouze několik naražených prstů a výjimečně se objeví nějaký namožený sval. Pravidelně odstraňujeme přichycená klíšťata a drobné třísky. V nadcházejícím druhém týdnu tábora očekáváme ochlazení a bude nutné dbát na dostatečné oblečení.

Denní zpráva - pátek 5.7.2019

Zpráva hlavního vedoucího

Šplh na laně, střelba ze vzduchovky, odhadování vzdálenosti, hod na cíl a další zajímavé úkoly jsme plnili dnes dopoledne, v rámci branného závodu. Zdálo by se, že hra byla jako dělaná pro kluky, ale ani holky se rozhodně neztratily. Odpoledne část oddílů využila ke sprchování, a ostatní se pustili do turnaje v Softballu. Zbytek odpoledne jsme si užili i trochu osobního volna. Odpočinkový byl i večer, který vyplnilo naše táborové Casino, ale i když se hrálo jen o fazole, byly to nervy!

Jídelníček

Snídaně: Chléb s marmeládou, čaj
Přesnídávka: Broskev
Oběd: Hovězí vývar s kapáním; Znojemská pečeně, rýže
Svačina: Sýrová pomazánka, chléb
Večeře: Mletý máslový řízek, bramborová kaše

Denní zpráva - čtvrtek 4.7.2019

Zpráva hlavního vedoucího

Dopolední hra nás zavedla na několik střech světa. Naším cílem bylo pokořit 7 horských vrcholků Steva Irwina, na každém z nich nás čekal zapeklitý úkol. Procvičili jsme tak nejen nohy, ale taky hlavu. Po obědě už byl program mnohem klidnější, připravovali jsme se na večerní divadelní festival. Každý oddíl si vymyslel a secvičil krátkou scénku, a po večeři se jednotlivé divadelní soubory utkaly na jevišti. Porota nebude mít snadný úkol, aby do příštího nástupu vybrala a ocenila nejlepší představení.

Jídelníček

Snídaně: Sýrová pomazánka, pečivo
Přesnídávka: Jablko
Oběd: Čočková; Uzené maso, špenát, brambory
Svačina: Ovocný jogurt, rohlík
Večeře: Vepřové maso na kmíně, těstoviny

Denní zpráva - středa 3.7.2019

Zpráva hlavního vedoucího

Čas po snídani jsme vyplnili známou hrou "Člověče, nezlob se", kterou jsme ovšem převedli do životní velikosti. Měli jsme tak dostatek pohybu, aby nám nevadilo trochu chladnější dopoledne. Po obědě už jsme opět za slunného počasí objevovali zbrusu novou hru s názvem "Florgolf". Hraje se v lese, a naším cílem bylo dopravit golfovými údery míček přes překážky až do jamky. Oddíl č. 16 poprvé vyrazil na táborový speciál "Metrix". Večer nás čekaly míčové hry. Zvládli jsme je úspěšně, nikdo se nezranil.

Jídelníček

Snídaně: Kobliha, čaj
Přesnídávka: Mrkev
Oběd: Česneková s hráškem a krutóny; Filé pečené na másle gratinované sýrem, šťouchané brambory
Svačina: Tvarohovošunková pomazánka, chléb
Večeře: Zapečené těstoviny, okurka

Denní zpráva - úterý 2.7.2019

Zpráva hlavního vedoucího

Probouzet se do podmračeného rána byla příjemná změna. Příznivé světlo jsme využili k přípravě a natáčení táborového zpravodajství. To nám vydrželo na celé dopoledne. Po obědě jsme se vydali na výlet do nedalekého Modřece. Tady jsme měli možnost koupit si různé dobroty, a protože už zase hřálo sluníčko, většina z nás si dopřála zmrzlinu. Vrátili jsme se právě na večeři. Před večerkou jsme si ještě užili hodně legrace při hře Máš minutu. Zvolení zástupci každého oddílu museli během jediné minuty splnit zadaný úkol, například sníst rohlík, napsat co nejvíce slov na písmeno M a nebo zahrát pantomimu.

Jídelníček

Snídaně: Chléb s lučinou
Přesnídávka: ovoce
Oběd: Bramboračka; Žemlovka s tvarohem a jablky
Svačina: Rohlík, tavený sýr
Večeře: Dušené maso se zeleninou; brambory

Denní zpráva - pondělí 1.7.2019

Zpráva hlavního vedoucího

Dopoledne nás poslední přívaly horkého vzduchu opět zahnaly do lesa, kde jsme si postavili lesní chýše. Každý oddíl měl svůj vlastní domeček, jehož kvalitu museli na vlastní kůži prověřit oddíloví vedoucí. Po obědě už se začalo pomalu zatahovat. Toto jsme využili ke sportovní hře Hry bez hranic, při které jsme plnili různé štafetové úkoly. Po svačině následovaly oddílové programy a sprchování pro zájemce. U večeře byli tentokrát všichni o pět minut dřív, protože jsme se těšili na výbornou Bůcovu rajskou omáčku. Z večeře jsme jen tak tak suchou nohou došli do kinosálu, kde už nás čekala večerní diskotéka. Rytmus hudby doprovázely bouřkové kapky a dokonce několik krup. I když se hřmělo a blýskalo až do noci, všichni jsou v pořádku.

Jídelníček

Snídaně: chléb, máslo, džem
Přesnídávka: ovoce
Oběd: Zeleninová polévka; restovaná čočka, vajíčko, kyselá okurka
Svačina: Ovocný perník
Večeře: Masové kuličky s rajskou omáčkou, těstoviny

Denní zpráva - neděle 30.6.2019

Zpráva hlavního vedoucího

Horké počasí nás provázelo celý den. Po snídani děti vytvářely své oddílové vlajky, na které každý oddíl maloval jedno z australských zvířat. Vlajky si hrdě vyvěsily na verandách srubů. Po poledním klidu, který děti strávily ve stínu stromů, jsme se vydali hrát oblíbenou hru Kolíky. Jelikož sluníčko nepřestávalo pražit ani odpoledne, po hře měly děti možnost převléci se do plavek a osvěžit se při vodní hře. Druhou část odpoledne vyplnily oddílové programy, které oddíly využily k poznávání okolí, hrám v lese a dalším klidnějším aktivitám. Den zakončily míčovými hrami v podobě vybíjené, přehazované nebo fotbalem.

Jídelníček

Snídaně: chléb, strouhaný sýr nebo marmeláda
Přesnídávka: ovoce
Oběd: Drůběží polévka; Kuře na paprice, houskový knedlík
Svačina: Ovocný jogurt, rohlík
Večeře: Zeleninové rizoto, okurka

Denní zpráva - sobota 29.6.2019

Zpráva hlavního vedoucího

Milí rodiče, děti absolvovaly cestu do tábora v pořádku, po příjezdu byly rozděleny do oddílů, spolu s jejich vedoucími ubytovány a seznámeny s táborem. Za celý kolektiv tábora SuperTramp bychom Vám chtěli poděkovat za spolupráci při odjezdu autobusů.

Jídelníček

Svačina: rohlík, tavený sýr
Večeře: maďarský guláš, těstoviny

Ministr - hlasovací a konferenční systémy, zvuková a osvětlovací technika Folková skupina Pouta Pardubice Plavecké centrum U Majáku