Areál Jitřenka

Areál dětského tábora se nachází v malebné a stále neporušené přírodě Ždárských vrchů a leží asi 10 km na jihovýchod od historického města Poličky, v místě původních léčebných lázní "Zlatá studně - Goldbrunn". Areál Jitřenka je rozdělen do dvou částí, vzdálených od sebe pouze 100 metrů, a je zcela obklopen lesy. Dětem jsou k dispozici mj. multifunkční sportoviště s umělým povrchem, fotbalové hřiště, sportovní sál a kinosál.

Ve zděných budovách horní části areálu jsou kuchyně, jídelna a zázemí pro personál. V bezprostřední blízkosti jsou také sprchy, umývárna a toalety, jedna z ubytovacích budov a samostaná budova ošetřovny, kde jsou vedle ordinace zdravotníka také oddělené pokoje pro nemocné, izolace a samostatné sociální zázemí.

Dolní část, tzv. srubovka, účastníkům poskytuje ubytování v prostorných dřevěných budovách (srubech) a široké možnosti vyžití. Poblíž srubů jsou travnaté fotbalové hřiště a multifunkční sportoviště s umělým povrchem. V dalších zděných budovách jsou zde dětem k dispozici kinosál s taneční plochou, tělocvična a veškeré sociální zázemí (umývárna, sprchy s teplou vodou, toalety).

Fotografie areálu Jitřenka

j1.jpg(39721 bytes) j2.jpg (36403 bytes) j3.jpg (37316 bytes)
j4.jpg (28054 bytes) j5.jpg (29441 bytes) j6.jpg (31118 bytes)